Welcome, visitor! [ Oturum aç

Surat biçimine göre allık nasıl sürülür allık sürme usulleri nelerdir? için yorumlar kapalı

Surat biçimine göre allık nasıl sürülür allık sürme usulleri nelerdir?

Genel 10 Nisan 2018

Surat biçimine göre allık nasıl sürülür allık sürme usulleri nelerdir?

Makyaj biz bayanların olmazsa olmazıdır, kusurlu gördüğümüz yerlerimizi kapatarak beğendiğimiz hatlarımızı vurgulamamıza destekçi olur. Ancak doğru yapılmayan bir makyaj sizi olduğundan daha feci hale getirebilir. Allık en hoşlandığımız makyaj malzemelerindendir, surat hatlarımızı ortaya çıkarır. Peki surat biçiminize göre allık sürmeniz gerektiğini öğreniyor muydunuz? İşte surat tiplerine göre allık sürme usulleri… 

OVAL SURAT

Oval suratlar en ideal surat tipi olarak öğrenilir. Elmacık kemikleri zati keskindir ve surata yapılacak tek müdahale kemiklerin altının doldurulmasıyla yanakların daha fazla ortaya çıkmasını sağlamaktır. Alllığı elmacık kemiklerinin bütün üstüne ve şakaklara uygulamak yeterli olacaktır.

KARE SURAT

Kare surata sahipseniz hatlarınızı azıcık olsun yumuşatmak isteyebilirsiniz. Allığınızı orta boy bir fırça ile burnunuzun azıcık yanından dışarıya doğru sürmelisiniz. Fırçayı kulaklarınıza yanaştırarak sürdüğünüzden emin olun. Dikkat faktörüz gereken nokta ise fırçanın hep dışarıya doğru bakmasıdır.

UZUN SURAT

Uzun surat tipine sahipseniz allığın çok belirgin durmamasına itina gösterin. Allığı yalnızca yanaklara ve saç diplerine uygulayıp iyice dağıtın. Dilerseniz üstüne saydam pudra sürerek daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Dikkat faktörüz gereken husus suratınızın daha uzun gözükmemesini sağlamaktır.

YUVARLAK SURAT

Yuvarlak surata sahip şahıslar daha ince gözükmek için allık uygulamaları yapar. Elmacık kemiklerinden başlayarak şakaklara doğru sürülmelidir. Sürerken suratınızda bir V harfi oluşturmanız daha ince gözükmenizi sağlar. Burada dikkat faktörüz gereken husus fırçanızın yelpaze biçiminde olmasıdır.