Welcome, visitor! [ Oturum aç

Makyaj fırçaları nasıl arınılır makyaj fırçası arınma usulleri için yorumlar kapalı

Makyaj fırçaları nasıl arınılır makyaj fırçası arınma usulleri

Genel 4 Nisan 2018

Makyaj fırçaları nasıl arınılır makyaj fırçası arınma usulleri

Makyaj biz bayanlar için olmazsa olmaz ancak makyaj içinde olmazsa olmaz birşey var, o da hijyen! Hergün suratımıza uyguladığımız makyaj fırçalarını haftada 1 kumpaslı olarak arınmamız gerekir. Fırçalarda kalan makyaj artıkları cildimize büyük hasarlar verebilir. Göz farı, fondöten, allık, eyeliner, veya dudak boyası fırçası belli aralıklarda kesinlikle ama kesinlikle arınılmalıdır. Özellikle göz etrafında kullandığınız eyeliner veya far fırçalarının pakliği göz sıhhatiniz açısından çok ehemmiyetlidir. fondöten ve allık fırçaları da her hafta en az 1 kere arınılmazsa suratınızda sivilce yaradılışına neden olabilir. 

MAKYAJ FIRÇASI ARINMA USULLERİ

Çok fazla derin olmayan bir kabın içerisine takribî 2 yemek kaşığı kadar antibakteriyel sabun ve saf zeytinyağı dökün. Antibakteriyel sabun yerine seçenek olarak bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Fırçanızı bu karışımın içine daldırıp tamamen lekelerden, boya viranelerinden, tozlardan temizleyene kadar sürtmeye devam edin. Gerektiği taktirde yine aynı karışımdan hazırlayıp aynı harekâtı uygulayabilirsiniz.

Saf zeytinyağı ve antibakyeriyel sabun ile hazırladığınız karışımın içerisinde arındığınız fırçaları ılık suya tutun ve parmaklarınız desteğiyle -hafif hafif- makyaj viranelerini akıtın. Fırçayı zeytin yağından arınmak pek basit bir iş değildir. Bunun için avucunuzun içine azıcık daha antibakteriyel sabun veya bebek şampuanı döküp fırçalamanız gerekir.

Leke ve yağdan tamamen temizlettiğiniz fırçayı tekerrür suya tutarak arınma işlemini tamamlayabilirsiniz. Fırçayı suyun altında yıkadıktan sonra kağıt havlu desteğiyle fırçanın fazla suyunu alın. Kuruturken fırçanın kıl kısmı yukarıya gelecek biçimde kurumaya vazgeçmeyin.