Welcome, visitor! [ Oturum aç

Kendini iyi hissetmek için ne yapmak gerekir kendini mutlu edecek yöntemler nelerdir için yorumlar kapalı

Kendini iyi hissetmek için ne yapmak gerekir kendini mutlu edecek yöntemler nelerdir

Genel 7 Nisan 2018

Kendini iyi hissetmek için ne yapmak gerekir kendini mutlu edecek yöntemler nelerdir

Kendinizi yıllardır hiç dinlenmemiş gibi yorgun ve halsiz hissediyor musunuz? Haftasonları, akşamları içinizden hiç birşey yapmak gelmiyor, süslenmek, makyaj bile yapmak istemiyor musunuz? Bahar depresyonuna yakalanmış olabilirsiniz! Telaşlanmayın, bahar aylarının gelmesi ile birlikte herkesde bir bıkkınlık, sıkılma, kaçıp gitme ruh hali hakim oluyor. Önemli olan bu süreçle doğru şekilde baş edebilmek! Kendinizi eskisi gibi enerjik ve mutlu hissetmek için yapmanız gereken birkaç küçük önerimiz var…

Uzun dönemde gerçek mutluluğa ulaşmanın yolu, hayatınızın size zevk vermenin ötesinde bir anlamı olduğunu ve dolu dolu yaşadığınızı hissetmekten geçiyor. Evet ilk başta kulağa çok karmaşık geliyor, ama biraz düşününce hak veriyorsunuz. İlk yapmanız gereken kendinizde rahatsız olduğunuz ve sevdiğiniz özelliklerinizi kağıda dökün, bu sayede olumlu olumsuz yönlerinizi ortaya çıkarmış olacaksınız. Güçlü taraflarınız belli olduğunda hayatınızı o yöne doğru götürün.

Şükrettiğiniz şeyleri düşünün, hayatta şükretmek için kaç tane sebebiniz olduğunu sayın. Hepsine ne kadar bağlı olduğunuzu ve kaybetmeyi isteyip istemediğinizi ölçün. 

Herşeye itiraz etmek yerine daha yapıcı olmayı deneyin. Biri sizin için iyi bir teklifle geldiğinde hemen HAYIR demeyin, durun ve düşünün sizin için herhangi bir zararı olmayacaksa kabul edin gitsin, ne kaybedersiniz?