Welcome, visitor! [ Oturum aç

EYVAH SAÇIM DÖKÜLÜYOR ! için yorumlar kapalı

EYVAH SAÇIM DÖKÜLÜYOR !

Genel 2 Nisan 2018

EYVAH SAÇIM DÖKÜLÜYOR !

Saçların dökülmesi , incelmesi, zayıflaması farklı nedenlerden oluşan bir hastalıktır.  Günde 50-100 tel arası saç dökülmesini normaldir. Saçın dökülmesinin büyük bir bölümü yenilenme dökülmesidir.Saçlarımızın ömrü vardır. 3 yılda dökülür onların yerine ise yenileri çıkar. Bu saç dökülmesi değildir, saç yenilenmesidir. Eğer elinizi saçınıza attığınızda fazla dökülme hissediyorsanız saç dökülmesi vardır bunun için sizlere neden döküldüğüne dair bilgiler paylaşacağım . Bir cilt doktoruna görünün !
Saç dökülmesi
 bir hastalık belirtisi olabilir ve saç kıranla diyabet yaygın iki önemli nedendir. Baş bölgesindeki mantar enfeksiyonları kansızlık, beslenme bozuklukları, vitamin eksiklikleri, ağır hastalıklar, hormon al düzensizlikler de dökülmeye neden olabilir. Ailenizde saç dökülmesi genetik olabilir !
Anneniz ve babanızda durum ne olmuş? Saç dökülmesinin kökenini araştırdığımızda genetik bulgular bize yol gösterir. Beslenmeye çok dikkat !
Günlük yediklerinize dikkat edin.
 Dengeli ve sağlıklı beslenirseniz, saçlarınız da vücudunuzun bir parçası olduğundan bu gıda alımı saçlarınıza da yansıyacaktır . Aşırı stres saç dökülmesinde etkilidir !
Özellikle, sevdiğimiz birini kaybetmek, boşanma,ekonomik kaygılar stres ve üzüntüyü büyük oranda tetikleyen durumlardır. Bu gibi durumlarda stresten, üzüntüden tamamen kurtulamıyorsak ta stresin vücudumuza daha fazla zarar vermesini önlemek adına belli adımlar atabiliriz,Örneğin; maneviyata yönelebilir, hobilerle meşgul olabiliriz. Bununla birlikte sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek, arkadaşlarımızla sohbet etmek, sporla uğraşmakta stresle başa çıkmada güzel alternatiflerdir. Şampuana dikkat ! Bazı şampuanlar saçınıza yaramayıp dökülmeye neden olabilir. Günümüzde şampuanlar kimyasal içerdiğinden bu saç derinizde kuruma, pullanma ve tahrişe neden olup dökülmeye neden olabilir Sevgilerimle  Selçuk Sümer  

474 toplam, 3 bugün