Welcome, visitor! [ Oturum aç

Spiral nedir nasıl takılır kimler kullanabilir? için yorumlar kapalı

Spiral nedir nasıl takılır kimler kullanabilir?

Genel 6 Nisan 2018

Spiral nedir nasıl takılır kimler kullanabilir?

Cinsellikte istenmeyen hamileliklerin önüne geçebilmek için korunmak oldukça ehemmiyetlidir. Bayan ve erkeğin cinsel yaşantısında korunmanın bir kaç tane usulü vardır. İstenmeyen hamileliklerin önüne geçebilmek için korunmak koşuldur. Bugün korunmanın çeşitlerinden olan spiral nedir, nasıl kullanılır, kimler kullanabilir? gibi suallerin cevaplarını derledik.

Spiral bayan doğum usulü olan rahim içerisine T biçiminde yerleştirilen bir plastiktir. Peki bu plastik ne işe yarıyor? Rahim içerisine yerleştirilen bu plastik, bayan doğum hakimiyet usulüdür. Spiral hakkında korkulan mevzulardan biri de yan tesir olarak enfeksiyon oluşmasıdır. Bayanlarda enfeksiyon olma gidişatlarında bulgu olarak kanamalar alana gelmektedir. 

SPİRALİ KİMLER TAKTIRAMAZ?

Daha evvel enfeksiyon geçirmiş ve yumurtalıklarında enfeksiyon olan şahısların spiral kullanımı mahzurludur. Cinsellikte korunmak isteyenler için bakire ve hamile olan bireyler için spiral kullanımı uygun değildir. egl yarıyıllarında yoğun kanaması olan şahısların spiral kullanımı, adet kumpassızlığı yaşayanlar, rahim içerisinde miyom bulunan şahısların spiral kullanımı mahzurlu olmaktadır. 

517 toplam, 1 bugün