Welcome, visitor! [ Oturum aç

Limon yağının cilde yararları için yorumlar kapalı

Limon yağının cilde yararları

Genel 2 Nisan 2018

Limon yağının cilde yararları

Aksuvital Ar-Ge Merkezi’nden Kimya Mühendisi Nigar Yıldırım, limon yağının ciltte oluşan sivilce ve siyah noktalarda tesirli olduğunu belirtti.

Yıldırım, “Çevrenizdeki paklik mahsullerinin ön suratlarına baktığınızda kesinlikle limon kapsayan bir çeşidi vardır. Mükemmel kokusu ve arınıcı özelliği limonu bırakılmaz kılmaktadır. Peki cilt için nasıl kullanabiliriz? Limon ve limon çekirdeği C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bunu da öğrenmeyenimiz yoktur. C vitamini dâhilen kullanıldığında bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine, cilt için kullanıldığında cilt kirlerine karşı, cildi sıkılaştırıcı, iltihaplı sivilce rehabilitasyonunda seçim edilmektedir” dedi.

Limon yağının yağlı ve sivilceye eğilimli ciltlerde ıslak pamuğa birkaç damla damlatarak uygulanabileceğini belirten Yıldırım şunları kaydoldu: “Kumpaslı kullanımda cildiniz pak ve sıhhatli görünecektir. Saçlarınız yağlıysa şampuanınıza ilave edebilirsiniz. 200 ml şampuana 20 ml kadar ekleyebilirsiniz. Kullanmadan evvel şampuanınızı iyice çalkalayın. Gargara biçiminde kullanılması ağız, dişeti bakımında kullanılabilirsiniz. Bunun için yarım çay kadehi suya 4-5 damla limon çekirdeği yağı ilave etmeniz yeterli.

Doğal bir böcek kovucu olarak kullanabilirsiniz. Sprey şişesine su, limonsuyu ve limon yağını iyice karıştırın ve çevreye sıkın. Kapalı mekânlardan böcekleri uzaklaştırmakla kalmayıp çevrenin mükemmel kokmasını da sağlayacaksınız. Limon nebatının sihirli kokusuyla kendinizi daha devingen sezeceksiniz. Ayrıca limon yağını çocuklarınızın şampuanlarına da ekleyebilirsiniz”.

747 toplam, 2 bugün