Welcome, visitor! [ Oturum aç

Herkesin başına gelebilir! Evvel burnu kanadı sonra da maviye dönüştü! için yorumlar kapalı

Herkesin başına gelebilir! Evvel burnu kanadı sonra da maviye dönüştü!

Genel 5 Nisan 2018

Herkesin başına gelebilir! Evvel burnu kanadı sonra da maviye dönüştü!
Avustralya’da yaşayan 2 yaşındaki Toby’nin başına gelen vahim hadiseyi hepimiz yaşayabiliriz. Her yerde satılan her çocuğun elinde olan bir ufak oyuncak…

Sağlık uzmanları ise ufak yaş grubundaki çocuklar için kendi yumruklarından daha ufak olan nesnelerle oynamamaları mevzusunda aileleri uyardı.

1522909306-IKmo.23

2 yaşındaki Brit Toby Owen, ablasıyla reyin oynarken bir kaç dakika içinde ailenin yaşamının kabusa döneceğinden habersizdi. En beğendiği reyin alışveriş merkezlerinde para atılarak alınan ufak zıplayan lastik toplarla oynamaktı. Geçen cuma günü de aynı şeyi yapıyordu. 

1522909297-wAAr.23

Toby’nin 37 yaşındaki annesi Carrie oğlunu en son gördüğünde ablasıyla oynuyor ve ortalıkla keyif çığlıkları atıyordu. Ancak bir müddet sonra odadan gelen sesler kesildi genç bayan geri gittiğinde ise oğlunun yerde soluk almak için çırpındığını gördü. 

1522909302-rSN0.23

Ne olduğunu kavramaya çalışırken birden oğlunun burnu ardından da tüm suratı maviye dönüşmeye başladı. Oğlu ise soluk alabilmek için kendini oradan oraya atıyordu. 

1522909298-3Nwy.23

Genç bayan kısa müddet içinde yaşanan gidişatın sebebinin oğlunun oynadığı lastik top olduğunu kavradı. 2 yaşındaki oğlu lastik topu ağzına sokmuştu ve top ağzının gerisinde sıkıştıştı. Genç bayan topu çıkarmak için uğraşsa da galibiyetli olamadı. 

1522909305-ra5v.23

Acil servisi arayan genç bayan ve oğlunun uğru yaver gitmişti. Acil destek takımları çocuğun ağzından topu çıkarmayı kısa zamanda muvaffak oldu ve acil müdahalede bulundu. Kendisi bir polis memuru olan anne Carrie, yaşadıklarını “Yaşamlarımızın en makûs günü oldu” diyerek şöyle anlattı:

1522909303-vxxr.23

“Mutfakta her iki dakikada bir hakimiyet edip çıktım ama aniden bir şeylerin yanlış olduğunu hissettim, annesinin sezgisi olarak adlandırdım. Geri döndüğümde, kapının önünde boğazını yakaladı ve ben çığlık attım,  babama ambulans çağırmasını söylerken, kocamla beraber bir komşum topu çıkarmak için destek etmeye çalıştı. Herşeyi sınadık,  ancak Toby’nin çenesi kilitlendi ve ağzını açamadık. Kan burnundan dışarı çıkmaya başladı ve griden maviye gitti ve ben onun için orada olmak zorunda olduğumu, elini tutarak ve soğukkanlı kalmam gerektiğini öğreniyordum ama çok zordu…

1522909308-91xA.23

Umutsuzca hava için soluk almaya çalışıyordu. Acil servisten çok seri yanıt verdiler, sanırım yedi dakika içinde oradalardı, ama o anda bir ömür boyu hissettim. Değişik ebeveynleri uygun yaş aralığında olduğundan emin olmak için ambalajı hakimiyet etmelerini ve yutulabilecek ufak nesneleri çıkarmasını istiyorum. Öykümü paylaşmak istedim, böylece başka kimse bunu yaşamak zorunda değil.” 

1522909310-EdSe.23

Toby’ye hemen oksijen verildi ve röntgen sürüklediği için akciğerinde gölgeler olduğunu ve hekimlerin akışkan birikmesinden korktuğunu söyledi. Oksijen maskesi takan 12 saat sonra, bir antibiyotik rehabilitasyonu verildi ve korkutucu çileden bütün iyileşme uğru buldu.

1522909900-PYXQ.23

592 toplam, 0 bugün