Welcome, visitor! [ Oturum aç

Detoks perhizi nedir nasıl yapılır hangi malzemelerle yapılır? için yorumlar kapalı

Detoks perhizi nedir nasıl yapılır hangi malzemelerle yapılır?

Genel 6 Nisan 2018

Detoks perhizi nedir nasıl yapılır hangi malzemelerle yapılır?

Günlük yaşantımızda dostlarımızdan veya sosyal medyadan sıklıkla dinlediğimiz detoks perhizi bedeninizdeki zehirli maddelerden yağlardan temizletmek için ödem atma perhizidir. Bugün sizler için hazırladığımız detoks perhizi ile daha sıhhatli ve nitelikli bir hayat elde edebilirsiniz. Aynı zamanda fazla kilolarından davacı olanlar için detoks perhizi kaçınılmaz bir fırsattır. 

DETOKS PERHİZİ NASIL YAPILIR?

Öncelikli olarak detok perhizini yapabilmek için gün içerisinde harcadığınız su takribî 2 litre olmalıdır. Bedeninizin ödem toplamaması için kafein cinsi meşrubat ve gıdalardan uzak durmalısınız. Tuzun hasarlarını her kezinde söylüyoruz ancak tuz tüketimi burada da kriterliğine gözetiyor tuzu yaşamınızdan çıkarmalısınız. Tuz bedeninizde su yakalamasına neden olmaktadır.3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere günde 6 öğün yenmeli. Yemek aralarında olmak üzere günde 6 tane orta boy meyve harcanmalı. Meyve günlük şeker gereksinimini karşılar. Böylece çikolata, şekerleme cinsi aburcuburları aramazsınız. 

Günde olasıysa 2, değilse 1 öğün sebze yenmeli. Gün içerisinde kesinlikle 45 60 dakika kadar kendinize yürüyüş metotları tanımlayın! B vitamini stresi eksiltir. Süt mahsulleri, yeşil sebzeler bol ölçüde harcanmalı. C vitamini su kaybını önler. Portakal, mandalina, greyfurt ve maydanoz, biber, narenciye, çilek, kivi, brokoli, kereviz. Günde 2 kadeh süt, yoğurt ya da kefir harcanmalı. İki günde bir ızgara et, tavuk ya da balık yenmeli.

 

654 toplam, 0 bugün