Welcome, visitor! [ Oturum aç

Başarılı insanlar hafta sonlarında ne yapar? için yorumlar kapalı

Başarılı insanlar hafta sonlarında ne yapar?

Genel 8 Nisan 2018

Başarılı insanlar hafta sonlarında ne yapar?

Çalışan insanların hafta içinde yaşadıkları stres ve yorgunluğu üzerilerinden tam anlamıyla atabildikleri ve haftanın başında deşarj olmuş bir şekilde başlamaları için oldukça önemlidir. Peki çalışanlar bu kısıtlı zamanı nasıl değerlendiriyorlar hiç düşündünüz mü? Çalışan insanların hafta sonlarını nasıl değerlendirdiklerini sizler için araştırdık işte başarılı insanların hafta sonlarında yaptıkları o şeyler aslında…

başarılı insanlar hafta sonlarını nasıl değerlendirir

1) Hem ekonomi giderlerine yardımcı hemde dijital detoks!

Çalışan insanlar iş hayatları gereğince pc, telefon gibi elektronik aletlerle içli dışlı oldukları için haftasonu tatillerinde olabildiğince uzak durmaya çalışırlar. Boş zamanlarınızda olabildiğince teknolojik aletlerden kendinizi uzak tutmaya çalışın. Mesela eve gider gitmez evdeki bütün fişleri çekmekle başlayabilirsiniz. Dijital detoks zihninizi açık tutmanıza iyi gelecektir.

2)Tembellik yapmak!

Çalışma hayatının yoğun temposu ve koşturmasının verdiği yorgunlukla bazen hafta sonu telefonu kapatıp evde yatmak kulağa oldukça güzel gelebilir. Başarılı insanların hayatlarında her zaman ne yapacaklarına dair bir planları vardır. Bu nedenle bazen planlarının arasında hiç birşey yapmamak da vardır. Bazen saatlerce hiç bir şey yapmadan kendinizi dinleyebilirsiniz.

3) Yakın çevre ziyaretleri

Hafta için aşırı yoğun iş hayatınızda bazen hayatınızdaki en önemli kişilerle olan görüşmelerinizi engel olabilir fakat hafta sonlarında ihmal ettiğinizi düşündüğünüz yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirebilirsiniz. Bu yüzden başarılı insanlar haftasonu sevdikleri insanlara vakit ayırarak geçirirler.

4) Hayatın her alanında olması gereken küçük egzersizler…

Başarılı insanlar yoğun iş hayatlarında kendilerini hafta başına deşarz olmuş bir şekilde başlamak için etmek için egzersiz yaparlar. Egzersiz yapmak sizi hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlığınızı oldukça etkilemektedir. Bu yüzden hafta sonrını mutlaka egzersiz yapmadan bitirmezler.

5) Temiz hava şart!

Hafta sonlarında dışarı çıkmak için kendinize bahaneler üretin. Mesela açık havada düşük tempoda yürüyüşler yapabilirsiniz. Temiz hava solumak bütün bir hafta boyunca kapalı kaldığınız ofisten sıyrılmak size çok iyi gelecektir. Açık havanın tadını çıkarın!